TEMSA OTOMOTİV MÜHENDİSLİĞİ AÇILDI

5/2/2016

TEMSA OTOMOTİV MÜHENDİSLİĞİ AÇILDI

Çukurova Üniversitesi TEMSA Otomotiv Mühendisliği Bölüm binası ve laboratuvarları, 30 Nisan 2016 Cumartesi günü düzenlenen törenle açıldı.

TEMSA Otomotiv Mühendisliği Bölümbinası ve laboratuvarları, Balcalı Hastanesi Dr. M. Feyyaz Etiz Onkoloji ve Hematoloji Hizmet Binası ve 12 yatırımın temel atma töreni ile birlikte30 Nisan 2016 Cumartesi günüaçıldı. Açılışı Adana Milletvekili Ömer Çelik, Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Adana Valisi Mustafa Büyük, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar,TEMSA Kurumsal İletişim Müdürü Ebru Ersan, Ürün Müdürü Mert Özkaynak ve ARGE Müdürü Murat Demirdüzen birlikte yaptı.

ÖMER ÇELİK’TEN YENİLİKÇİLİK VURGUSU

Açılış töreni Adana Milletvekili Ömer Çelik’in konuşması ile başladı. Çukurova Üniversitesi’nin dünyada ilk 500, Türkiye’de ilk 10 başarılı üniversite ve yaptığı bilimsel çalışmalar ile TÜBİTAK’tan kabul gören ilk 5 üniversite arasında olduğunu belirten Çelik, çalışmalarda yenilikçi olmanın artık bir şart olduğuna, başarının yenilikçi ve girişimci olmaktan geçtiğine vurgu yaptı.

ÖMER ÇELİK’TEN TEMSA’YA PLAKET

Çukurova Üniversitesi ve TEMSA işbirliği için Ömer Çelik,TEMSA yönetimine teşekkürplaketi takdim etti.Çelik’in özel teşekkürlerini ilettiği TEMSA yönetimi,bu işbirliğini gelecekte yapacak işbirlikleri için önemli bir ilk adım olarak gördüklerini belirtti.

TEMSA ARGE & YENİLİKÇİLİK VE GİRİŞİMCİLİK (YG) ODASI

Çukurova Üniversitesi TEMSA Otomotiv Mühendisliği binasında yer alan TEMSA ARGE& YG odası açılış sonrasında ziyaret edildi. TEMSA ARGE& Yenilikçilik ve Girişimcilik odası öğrencilerin, akademisyenlerin ve TEMSA çalışanlarınınbuluşma noktası olacak. Bu oda aynı zamanda TEMSA YG Makerlaboratuvarının uzantısı niteliği taşıyacak. Bu laboratuvarda yazılım ağırlıklı mekatronik ürünlere odaklı çalışmalar yapılarak,çıktılar TEMSA’nın geliştirdiği akıllı ve elektrikli araçlarda uygulanacak.