TEMSA Hayal Ortakları Derneği

"Hayal Ortakları”, Temsa Çalışanlarının gönüllülük esasına göre desteklediği bir sosyal sorumluluk projesidir. 2014 yılında Temsa çalışanları olarak fon oluşturarak, öncelikle Köy Okullarına destek olmaya başladık. Gönüllü Temsalıların destekleriyle faaliyetlerine devam eden Temsa Hayal Ortakları projemizi, geniş kitlelere ulaştırmak amacıyla dernek haline dönüştük. Temsalılar olarak, Hayal Ortakları derneğini kurarak sosyal sorumluluk alanında ne kadar duyarlı olduğumuzu da göstermiş oldku. Temsa Hayal Ortakları Derneği, kurum çalışanları tarafından oluşturulan bir dernek olma özelliği ile sosyal sorumluluk alanında öncülük ediyor.


 

Sürdürülebilir sosyal sorumluluk projeleri geliştirerek değer yaratmak vizyonu ile projeler geliştirerek bugüne kadar binlerce öğrenciye ulaştık. Temsa Hayal Ortakları Derneği; okulların fiziki şartlarının iyileştirilmesi, kitap ve kırtasiye desteği, köy okulu çocuklarına alışveriş imkanı sağlanması, eğitime yardımcı donanım ve malzemelerin alınmasına varıncaya kadar birçok projeyi hayata geçirdi.

Temsalılar olarak yaratacağımız sinerji ile yardımlaşma hareketimizi önemli seviyelere ulaştıracağımıza inanıyoruz.


Önceliklerimiz


* Eğitim Faaliyetleri


* Kültür - Sanat


* Kadın Çalışan Farkındalığı


* Engelli Farkındalığı


* İSG ve Çevre Bilincini arttırmaya yönelik çalışmalar

Temsa Hayal Ortakları Banka Hesap Bilgileri

 

Banka Adı : AKBANK


Hesap Adı:Temsa Hayal Ortakları Derneği


Hesap No: 0068085


Iban No: TR180004600627888000068085

Okula Merhaba Etkinliği 

Temsa Çalışanları tarafından kurulan, “Temsa Hayal Ortakları Derneği” çocukların hayali olmaya devam ediyor. Okula Merhaba Etkinliği ile Adana’nın farklı bölgelerindeki köy okulu çocuklarıyla eşsiz bir gün yaşandı.

Fabrika gezisi ile başlayan etkinlikte, çocuklar Temsalıların çalıştıkları alanları yakından göreme fırsatı buldular. Temsa İSG uzmanı ve Acil durum ekiplerinden İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimi alan çocuklar, öğle yemeğini Temsalılarla birlikte yediler.

Çocuklar için günün en eğlenceli kısmı alışveriş merkezine giderek kendi zevklerine göre istedikleri kıyafetleri alabilmeleri oldu. Yaşadıkları sevinci arkadaşları ve öğretmenleriyle paylaşan çocuklar, Temsalılara, kendilerine bu imkanı sağladıkları için teşekkür dileklerini ilettiler. Etkinlik Çukurova Üniversitesi gezisi ve şehir turuyla sona erdi.


Haydi Sende Hayalimize Ortak Ol

TEMSA çalışanları kendi aralarında oluşturdukları fon ile, Köy Okullarına destek olmaya başladı. Temsalıların desteği ile devam eden projede kardeş okul olarak seçilen Bekirli Köyü İlkokulu için çalışmalarımızı tamamladık. Okulumuzun, anaokulu binasının tüm pencereleri yenilendi, dış ve iç cepheler boyandı, sınıflar ve okul binası onarılarak eğitim ve öğretime hazır hale getirildi.

Okulumuzun inşaat ve onarım işleri gönüllü TEMSA çalışanları tarafından yapılarak, sosyal sorumluluk anlamında ne kadar duyarlı olduğumuzu bir kez daha ortaya koyduk.


Koştuğumuz Her km Bir Hayalin Gerçekleşmesine Ortak Oluyor.

11. Uluslararası Tarsus Yarı Maratonu 29 Mart 2015 tarihinde 21 Km ve 5 km kategorilerinde gerçekleşti. Temsa çalışanları tarafından sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirmek için kurulan Temsa Hayal Ortakları gönüllüleri de koşuya katıldı. Maratonda Temsa çalışanlarının koştuğu her km bir hayalin gerçekleşmesine ortak oldu.